top of page

Народний ансамбль бального танцю
"ГРАЦІЯ"

Керівник - Роман Гусаков

 

 Сьогодні неможливо уявити культурне життя міста та області без  народного ансамблю бального танцю «Грація».

  У різні роки колектив очолювали Лариса Сливняк, Олена Заборовська, заслужений працівник культури України Володимир Почтаренко,  з 2017 року -  Роман  Гусаков.

Його історія  починається з 1968 року,  коли   була створена школа сучасного бального танцю, перший випуск якої  став ядром ансамблю бального танцю «Грація» (керівник - Лариса Сливняк).

  У 1973  році  за вагомий внесок у розвиток культури, високий художній рівень та виконавську майстерність ансамблю присвоєно почесне звання «народний

самодіяльний колектив» .

  З 1981 року   художнім керівником  народного ансамблю бального танцю «Грація»  став Володимир Почтаренко. Цьому колективу він віддав майже 50 років яскравого творчого життя як учасник та балетмейстер.

  Він був досвідченим та компетентним спеціалістом у галузі бальної хореографії. Володимир Георгійович  передав свій досвід і любов до бальної хореографії своїм учням  та навчив сотні дітей не тільки розуміти прекрасний світ танцю, пластики, музики,  руху, але й передав свій досвід і любов  не одному поколінню педагогів з фаху бальної хореографії, які продовжують справу його життя. 

Держава визнала його заслуги: у 2009 році Почтаренко В.Г. отримав почесне звання «заслужений працівник культури України».

  При ансамблі «Грація»  працює студія спортивного танцю, де діти отримують початкову хореографічну підготовку.  

Метою роботи колективу є формування базових знань, умінь та навичок з бальної хореографії (європейська та латиноамериканська програми). Чітке дотримання міжнародних стандартів у спортивному бальному танці,  кропітка щоденна праця в постановці рухів і композицій – складові які характеризують цей колектив.

  Творча діяльність ансамблю має два напрямки: створенням великих ансамблевих композицій та підготовка спортивних пар до участі  у міжнародних та всеукраїнських  чемпіонатах,  конкурсах та фестивалях.

  Хореографічні постановки  ансамблю «Грація» гармонійно відповідають культурним запитам сучасного глядача та дарують феєрверк почуттів. Концертні композиції, ансамблеві номери вражають своєю вишуканістю і магнетизмом, оригінальністю, бездоганною технікою виконання та яскравими костюмами.

   Завдяки високому рівню виконавської майстерності колектив користується великою повагою у фахівців  та популярністю серед  глядачів.

  У колективі «Грація» незалежно від віку, таланту, досвіду та статусу, вчаться танцювати люди, закохані в цей граціозний вид хореографії. Спеціально для них при

ансамблі створено «Хобі-клас».

Щорічно танцювальний ансамбль «Грація»  підтверджує свою високу виконавську майстерність новими здобутками на міжнародних і всеукраїнських конкурсах  та фестивалях. Колектив - лауреат огляду народної  творчості Миколаївщини (2008) та  творчого звіту майстрів мистецтв та художніх колективів Миколаївської області «Ми – українці!» (2009). Спортивні пари ансамблю «Грація» - лауреати Чемпіонатів України з бальної хореографії, переможці Чемпіонату Української Федерації Спортивного Танцю, міжнародних конкурсів в Чехії, Італії, Молдові, Англії  та Польщі.

  • YouTube
  • Instagram
bottom of page