Народний духовий оркестр
Керівник Андрій Чернов
Свою історію духовий оркестр розпочав у далекому 1922 році.
Жоден офіційний захід, жодне свято у житті корабелів не проходило без участі духового оркестру. У листопаді 1967 року під його звуки відбулося урочисте відкриття Палацу культури і техніки Миколаївського суднобудівного заводу імені І.І. Носенка.
У різні часи керівниками колективу були висококласні музиканти: Г.Ф.Манілов, М.Зубрілін, О.В.Попов, І.А.Вершинін, М.С.Шейченко, П.А.Фабрицький, І.І.Патрашко, заслужений працівник культури України О.М.Корнєєв. Кожен із них вклав у роботу з колективом частинку своєї душі.
У 1965 році колектив першим в області отримав почесне звання «народний».
Довгий час керівником оркестру був чудовий педагог, прекрасний музикант і диригент Петро Фабрицький.
Помітний слід залишив Іван Патрашко: небагатослівний, спокійний, врівноважений. Його любили всі оркестранти, а заслужити повагу і любов у такому колективі - діло серйозне. Він нікому не намагався догоджати, нікого не виділяв. Може саме це імпонувало багатьом музикантам, а може і багата ерудиція диригента.
У період 90-х років велика роль належала Олегу Корнєєву, заслуженому працівнику культури України. Олег Митрофанович прожив цікаве творче життя: пройшов шлях від вихованця військового оркестру до диригента. Рішенням Експертної ради міжнародної іміджевої програми «Лідери ХХІ століття» Корнєєву О.М. була присуджена нагорода «Інтелект нації».
З 2003 року до диригентського пульту став Андрій Чернов. Він теж розпочав свою творчу кар’єру вихованцем військового оркестру, був диригентом військового оркестру, а сьогодні весь свій талант і досвід віддає улюбленій справі. Він пише чудові оркестровки, враховуючи можливості кожної партії. Його авторські твори широко представлені у репертуарі колективу, крім того Андрій Васильович віртуозно грає на кларнеті.
Серед солістів-інструменталістів оркестру хочеться згадати Володимира Семерюка, Анатолія Мургу, Віля Гарницького.
З колективом тісно співпрацює солістка Обласного палацу культури Ірина Сєрая та добре відомий акордеоніст Віктор Тасенкевич.
У духовому оркестрі виросло не одне покоління обдарованих музикантів, його вихованці керують оркестрами, працюють викладачами у спеціалізованих навчальних закладах культури і мистецтв.
Унікальність колективу полягає у тому, що деякі учасники віддали оркестру понад 50 років творчого життя, це: Віктор Стьопін, Юрій Осипчук, Віктор Смиков, Віль Гарницький, Георгій Караульний, Анатолій Стьопін, Юрій Шевченко; понад чверть століття - Володимир Семерюк, Анатолій Ремський, Анатолій Мурга, Володимир Лисий.
Саме у цьому колективі багато військових музикантів-відставників мають можливість займатися творчістю.
Оркестр завжди демонструє виконавську культуру, багату динаміку, чистоту звучання, зрілу технічну вправність.
Колектив - учасник та переможець всеукраїнських та обласних конкурсів та фестивалів духових оркестрів.