top of page

Народний духовий оркестр

Керівник Андрій Чернов

  Свою історію духовий  оркестр  розпочав у далекому 1922 році.

  Жоден офіційний захід, жодне свято у житті корабелів не проходило без участі духового оркестру. У листопаді 1967 року під його звуки відбулося урочисте відкриття  Палацу культури і техніки Миколаївського суднобудівного заводу імені І.І. Носенка.

  У різні часи керівниками колективу були висококласні музиканти: Г.Ф.Манілов, М.Зубрілін, О.В.Попов, І.А.Вершинін, М.С.Шейченко, П.А.Фабрицький, І.І.Патрашко, заслужений  працівник  культури України О.М.Корнєєв. Кожен із них вклав у роботу з колективом частинку своєї душі.

  У 1965 році колектив  першим в області отримав  почесне звання «народний».

  Довгий час керівником оркестру був чудовий педагог, прекрасний музикант і диригент Петро Фабрицький.

  Помітний слід залишив  Іван Патрашко: небагатослівний, спокійний, врівноважений. Його любили всі оркестранти, а заслужити повагу і любов у такому колективі - діло серйозне. Він нікому не намагався догоджати, нікого не виділяв. Може саме це імпонувало багатьом музикантам, а може і багата ерудиція диригента.

 У період 90-х років велика роль належала Олегу Корнєєву, заслуженому працівнику  культури України.  Олег Митрофанович  прожив цікаве творче життя: пройшов шлях від вихованця військового оркестру до диригента. Рішенням Експертної ради міжнародної іміджевої програми «Лідери ХХІ століття» Корнєєву О.М. була  присуджена нагорода «Інтелект нації».

  З 2003 року  до диригентського пульту став Андрій Чернов. Він теж розпочав свою творчу кар’єру  вихованцем військового оркестру, був  диригентом військового оркестру, а сьогодні весь свій талант і досвід  віддає улюбленій справі.  Він пише чудові оркестровки, враховуючи можливості кожної партії. Його авторські твори  широко представлені у репертуарі колективу,  крім того Андрій Васильович віртуозно  грає на кларнеті.

 Серед солістів-інструменталістів оркестру хочеться згадати Володимира Семерюка, Анатолія Мургу, Віля Гарницького.

 З колективом тісно співпрацює солістка  Обласного палацу культури  Ірина Сєрая  та добре відомий акордеоніст Віктор Тасенкевич.

 У духовому оркестрі виросло не одне покоління обдарованих музикантів, його вихованці керують оркестрами, працюють викладачами у спеціалізованих навчальних закладах культури і мистецтв.

  Унікальність колективу полягає у тому, що деякі учасники  віддали оркестру понад 50 років творчого життя, це: Віктор Стьопін, Юрій Осипчук, Віктор Смиков, Віль Гарницький, Георгій Караульний, Анатолій Стьопін,  Юрій Шевченко; понад чверть століття - Володимир Семерюк,  Анатолій Ремський, Анатолій  Мурга,  Володимир Лисий.

  Саме у цьому колективі багато військових музикантів-відставників мають можливість  займатися творчістю.

  Оркестр завжди демонструє виконавську культуру, багату динаміку, чистоту звучання, зрілу технічну вправність.

  Колектив - учасник  та переможець всеукраїнських та обласних конкурсів  та фестивалів духових оркестрів.

    bottom of page