ПОДІЇ

1/4

В традиціях душа народу

 

23 січня  жіночий камерний хор «Орфей» Обласного палацу культури (керівник Наталія Бордан, концертмейстер, відмінник народної освіти України Лілія Голубовська) завершив цикл зимових свят. Такі концерти стали традиційними і їх з нетерпінням чекають любителі хорової музики.

Впродовж багатьох років хор «Орфей» проводить велику роботу щодо популяризації кращих зразків духовної музики.

Наталія Бордан  продовжує традиції колективу, наповнюючи їх новим змістом. Вона ретельно ставиться до підбору репертуару, враховуючи виконавські можливості учасників.

У творчому доробку хору «Орфей» понад 30 колядок та щедрівок.  Більшість із них добре відомі широкому загалу, тому присутні  співали разом з хором.  

Відкрила концертну програму  одна з найвідоміших українських колядок «Нова радість стала».

Цього дня звучали як добре відомі колядки та щедрівки так і маловідомі широкому загалу слухачів, зокрема: «Ой, новина новина», «А діва Марія сина породила», «Радуйтеся всі людіє».

Слухачі мали можливість почути прекрасну колядку «В глибокій долині» у виконанні керівника хору. Також прозвучала колядка «Небо ясні зірки вкрили» у виконанні дуету у складі Наталії Бордан та Ганни Нікори, студентки національного університету ім. Василя Сухомлинського.

Зал з особливою теплотою сприймав виконання «Щедрика»

Українська різдвяна мелодія «Щедрик» стала однією з найвідоміших у світі. Миколі Леонтовичу для створення цього шедевру знадобилося всього три ноти і близько 20 років свого життя. Він намагався домогтися гармонійного поєднання народного багатоголосся і класичної поліфонії. Пісня сягнула свого апогею і знайшла відгук у серцях мільйонів у різних куточках планети.

Ось уже майже 100 років перед новорічними і різдвяними святами  увесь світ починає слухати, співати і виконувати на музичних інструментах наш «Щедрик», який у західному світі більш відомий, як «Carol of the Bells».

До речі, у 2022 році на Вінниччині планують встановити новий рекорд України з виконання «Щедрика». Також до 145-річчя від дня народження композитора найкращі хорові колективи України виконають всі 145 творів Миколи Леонтовича.

Кожним номером концертної програми учасники камерного хору «Орфей» намагалися передати те щемке і таке рідне з дитинства передчуття дива і відчуття духовного піднесення.

У фіналі хор «Орфей побажав усім всіляких гараздів, щобнайближчим часом знову зустрітися зі своїми вдячними слухачами.